Uchwyty meblowe

Wystrój kuchni to nie tylko meble, być może mało kto zwraca na to uwagę, ale równie istotne są detale takie jak uchwyty meblowe. Mogą one dodać kuchni elegancji i funkcjonalności. Wybór właściwego uchwytu meblowego może okazać się niełatwy, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że mechanizmy używane w kuchni są znacznie częściej eksplorowane niż te w pokojach dziennych, a przy tym narażone na większe obciążenie. Z tego względu należy postawić na produkty o wysokiej jakości. Do wyboru mamy gałki oraz uchwyty zintegrowane. Coraz popularniejsze stają się również szafki dotykowe, otwierane są za sprawą naciśnięcia górnej części frontu. Minusem są pojawiające się na szafkach ślady po palcach, widoczne zwłaszcza gdy mamy do czynienia z powierzchnią błyszczącą.

Podobnie jak w przypadku innych elementów wystroju wnętrz, również i moda na uchwyty bywa sezonowa i zmienia się zgodnie z panującymi trendami. Uchwyty należy dobrać zgodnie z wystrojem wnętrza i posiadanymi meblami. Jeśli posiadamy pokój urządzony w stylu retro, to możemy dobrać gałki również utrzymane w tej konwencji. Wybierając spośród porcelany, mosiądzu i masy perłowej. Możemy również wybrać modele o ponadczasowej formie, mniej oryginalne lub takie, które zapewnią wyjątkowość.

Pomijając jednak modę należy położyć nacisk na funkcjonalność. Przed dokonaniem zakupu warto przyłożyć dłoń do uchwytu. Palce powinny swobodnie wsuwać się między uchwyt, a mebel a ręka powinna leżeć pewnie. Najczęściej spotykanym uchwytem meblowym jest uchwyt relingowy. Występuje on w różnych rozmiarach, począwszy od masywnych, a na cienkich skończywszy.